KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7388607
*
nr 738 8607
Akvarell
'Ocean Fredrik, Stokholm', motivets mått: 32x41
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 18:53:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:03:19
1
1.200 kr
22/1 13:14:38
2
1.000 kr
22/1 13:14:52
2
1.200 kr
24/1 12:04:14
1
1.500 kr
28/1 17:23:37
3
1.300 kr
28/1 17:41:21
4
1.500 kr
28/1 17:42:00
4
1.600 kr
29/1 17:27:13
1
Vinnande bud
30/1 18:44:07
5
1.800 kr
30/1 18:46:25
5
2.000 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
nr 738 8607
Akvarell
'Ocean Fredrik, Stokholm', motivets mått: 32x41
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 11:03:19 | 1 | 1.200 kr |
22/1 13:14:38 | 2 | 1.000 kr |
22/1 13:14:52 | 2 | 1.200 kr |
24/1 12:04:14 | 1 | 1.500 kr |
28/1 17:23:37 | 3 | 1.300 kr |
28/1 17:41:21 | 4 | 1.500 kr |
28/1 17:42:00 | 4 | 1.600 kr |
29/1 17:27:13 | 1 | Vinnande bud |
30/1 18:44:07 | 5 | 1.800 kr |
30/1 18:46:25 | 5 | 2.000 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45